Uroczysta sesja Rady Miasta i Rady Powiatu Tarnowskiego
Nagrodzono autorów najlepszych prace dyplomowych
W tarnowskim ratuszu odbyła się 30 października br. wspólna sesja Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego. W jej trakcie Nagrodą Tertila uhonorowano autorów najlepszych prac dyplomowych autorstwa mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Samorząd powiatowy reprezentowali: przewodniczy Rady Paweł Smoleń, starosta oraz wicestarosta tarnowski - Jacek Hudyma i Roman Łucarz, a także etatowy członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach.
Podczas połączonej sesji samorządów miasta i powiatu przypomniano wydarzenia sprzed 106 lat związane z odzyskaniem przez Tarnów niepodległości. Wręczono Nagrody tegorocznej XVIII edycji im. Tadeusza Tertila autorom najlepszych prac dyplomowych dotyczących Tarnowa lub powiatu tarnowskiego. W tym roku te zaszczytne nagrody otrzymały: Monika Żychowska, absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie za pracę „Funkcjonowanie warsztatów terapii zajęciowej w ocenie ojców i matek” (kategoria prace magisterskie – dziedzina nauk humanistycznych lub społecznych), Katarzyna Foszcz, absolwentka Politechniki Krakowskiej za pracę „Młyn kultury. Rewitalizacja młyna zespołu Szancera w Tarnowie” (kategoria prace magisterskie – dziedzina nauk technicznych i pozostałych) oraz Julia Jajkowska, absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie za pracę „Zalety wykorzystania animaloterapii w procesie wspomagania rozwoju dziecka z niepełnosprawnością” (kategoria prace licencjackie i inżynierskie).
Wyróżniono ponadto autorów dwóch prac magisterskich i inżynierskich: Joannę Lenik, absolwentkę Akademii Tarnowskiej za pracę „Tarnów słowem opisany. O języku tarnowian w kontekście ich wypowiedzi” (kategoria: prace magisterskie – dziedzina nauk humanistycznych lub społecznych) oraz Grzegorza Skrobisia, absolwenta Politechniki Krakowskiej, za pracę „Rewitalizacja terenu „Starej Kapłanówki” wraz z jego otoczeniem w Tarnowie” (kategoria: prace licencjackie i inżynierskie).
– To piękna tradycja związana z rocznicę wyzwolenia miasta spod zaborów. To, że od wielu lat wspólnie z Radą Miasta organizujemy konkurs tertilowski, jest dla nas ogromnie ważne, promuje on bowiem młode osoby, które pisząc prace licencjackie czy magisterskie, piszą o rzeczach bardzo istotnych. Zawierają też swoje przemyślenia i tematy, które dotyczą współpracy subregionu tarnowskiego, Miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego. Mam nadzieję, że będzie to kontynuowane, bo poziom tych prac jest z roku na rok coraz wyższy-podkreśla starosta tarnowski Jacek Hudyma.
Przypomnijmy, że w konkursie mogą brać udział mieszkający w Tarnowie lub powiecie tarnowskim absolwenci uczelni, którzy przygotowali pracę dyplomową dotyczącą właśnie Tarnowa lub powiatu tarnowskiego.
Po zakończeniu wspólnej sesji w Bazylice Katedralnej w Tarnowie odprawiona została Msza św. w intencji uczestników zrywu niepodległościowego w Tarnowie. Dalsza część uroczystości odbyła się przed Grobem Nieznanego Żołnierza.